Як навчитися жити тут і зараз?

13.12.17

Сьогодні більшість з нас весь час перебуває ніби в очікуванні чогось — слушного моменту, умов, в яких ми ось-ось почнемо діяти, жити по-справжньому. Але час летить, а потрібний момент ніяк не настає. Деякі люди в такому очікуванні проводять все життя, не усвідомивши, що потрібно було жити тут і зараз!

Якщо Вам знайоме це відчуття очікування і Ви не знаєте, що з ним робити, як навчитися бути тут і зараз, а не відкладати все на потім, читайте далі!

 

З чого все починається?

Починаючи з раннього дитинства у нас в голові формується картинка ідеальної майбутнього життя — кожен з нас мріяв про принца на білому коні, або про принцесу з королівством, про великий будинок, дорогу машину. Дорослі тільки підживлюють ці мрії, боячись нас не розчарувати, не акцентуючи уваги на те, що вкрай важливо цінувати зараз, сьогодні та жити тут і зараз! З віком перед нами відкривається вся недосконалість світу, яка викликає розлад і всередині нас самих.

Всіма силами ми намагаємося хоч трохи наблизити своє життя до омріяного ідеалу і в ході цього не звертаємо уваги на всі ті прекрасні дрібниці, які нас оточують в повсякденному житті, абсолютно забуваємо одну головну істину — «Живи сьогодні та зараз»!

 

А у вас?

Практично кожному знайоме це відчуття очікування. Замість того, щоб жити тут і тепер, ми постійно заглядаємо в майбутнє. Спочатку ми чекаємо, поки закінчимо школу, потім інститут, потім коли підвищать на роботі, потім коли заведемо сім'ю, коли дитина піде в школу, а ось після всього цього почнемо нарешті жити! Девіз «Живи сьогодні та зараз!» Нам знадобитися, але не тепер — пізніше. Вам це знайомо, чи не так? Але як тоді бути з сьогоднішнім днем, з моментом саме тут і тепер? Невже в черговий раз упускати?

Багато хто може навести свій аргумент — якщо ні до чого не прагнути, не йти до ідеалу, то так можна і все життя провести в бідності. Так, зрозуміло, мрія повинна існувати, людина кожен день повинна ставити перед собою все нові й нові цілі, проте в ході їх досягнення дуже важливо звертати увагу на все, що відбуватиметься тут і зараз, отримувати від нього задоволення і дякувати за кожен подарований Вам випадок.

Часто нам здається, що ми живемо чужим життям. Справжнє життя ми знаходимо сумним і вкрай відмінним від того радісного і щасливого життя, про яку ми мріємо. Внаслідок цього мозок робить висновок, що ми живемо неправильно, не так, як треба. Але замість того, щоб взяти й змінити щось прямо тут і тепер, ми сподіваємось, що мине якийсь час і все налагодиться, відкладаючи тим самим щасливе життя на потім.

А виявляється, все що потрібно для щастя, це просто бути тут і зараз!

 

Що робити? Як жити тут і зараз?

Сказати собі «Будь тут і зараз» легко, але втілити це в життя і слідувати цьому девізу день у день не так вже й просто. У психологів є кілька простих порад, які допоможуть вам зрозуміти, що таке «Живи сьогодні та зараз».

Отже, потрібно спробувати виконати наступне:
  • Переглянь всі свої дитячі мрії — занадто казкові відкиньте, а якісь бажання візьми за мету, до якої тепер потрібно ретельно прагнути. Тепер оцініть з боку своє реальне життя. Може воно не таке вже й погане і до досягнення мети залишилося тільки протягнути руку.

  • Не бійся змінювати своє життя і робити сьогодні те, чого так давно хотілося. Будь тут і зараз не тільки на словах, а й на діях! Давно хтось подобається, але не вистачало хоробрості підійти? Сьогодні той самий час! Дістала робота? Зміни її! Втомився від буденності? Пора у відпустку! Живи сьогодні на повну, бери від життя все, що вона тобі надає!

Коли страх жити сьогоднішнім днем зникне, ти зрозумієш, що таке життя набагато краще за те, яке проходить в постійному очікуванні. Ти перестанеш нервувати, все виходитиме саме собою. Однак потрібно стежити, щоб життя не перетворилося на суцільне миттєве задоволення. Тому будь тут і зараз, не забуваючи про головні цілі!