Як діє заспокійливий засіб

18.12.17

В умовах сучасного життя заспокійливий засіб часто є просто незамінним. Постійний стрес, дратівливість, тривога, підвищена втома, неспокійний сон — від усього цього допоможуть позбутися седативні препарати.

По складу заспокійливий засіб містить комбіновані рослинні препарати, які крім екстрактів рослин містять в собі й інші компоненти, броміди та барбітурати в малих дозах. Седативний ефект також мають деякі транквілізатори, ноотропи. Всі ці групи препаратів різні за механізмом дії, проте забезпечують однаковою ефект — зниження процесу збудження в НС, полегшення засипання та поглиблення фізіологічного сну.

У цій статті розповімо, які заспокійливі засоби не викликають сонливості та звикання, які засоби можна пити й відпускаються без рецепта, а також ознайомимося з відгуками.

Які заспокійливі можна пити?

На сьогодні існує величезний асортимент седативних препаратів. Однак, які заспокійливі можна пити без побоювань? На жаль, побічним ефектом багатьох седативних препаратів є сонливість і звикання, тому тривалий їх прийом неможливий. Судячи з відгуків, найкращими препаратами для заспокоєння нервової системи є препарати на основі екстрактів лікарських рослин. Це можуть бути як повністю рослинні препарати (Валеріана, Пустирник, Півонія), так і комбіновані (Фітосед, Алвоген Релакс, Ново-Пасит). Ефект від них спостерігається як мінімум через 2-3 тижні застосування, пити такі препарати рекомендується тривалими курсами.

Останнім часом також популярні гомеопатичні заспокійливі засоби, які не викликають сонливість (Тенотен, Нотта, Валеріанахель, Леовіт). Вони є повністю безпечними, підходять для всіх вікових категорій, не викликають звикання і сонливості.

Також слід враховувати, що практично всі заспокійливі препарати в краплях містять в собі етанол, тому їх не слід пити перед тим, як сідати за кермо.

Порадити, які заспокійливі можна пити саме у Вашому випадку, може тільки Ваш лікар.

Заспокійливі засоби які не викликають сонливість і звикання

Найбільш затребуваними, особливо для працюючих людей, є заспокійливі засоби, які не викликають сонливість та звикання, які можна пити не завдаючи величезної шкоди своєму здоров'ю. Такий небажаний ефект, виходячи з відгуків, найменш виражений в деяких рослинних, комбінованих і гомеопатичних препаратах, деяких транквілізаторах.

Найбільш популярні заспокійливі засоби, які не викликають сонливість і звикання, такі:

  • Афобазол;
  • Персен;
  • Гліцин;
  • Тенотен;
  • Ципраміл;
  • Адаптол.

Заспокійливі засоби, які не викликають сонливість в даний час найбільш безпечний варіант для усунення стресів і дратівливості в сучасному ритмі життя.

Заспокійливі засоби без рецепта

Тенотен для дорослихНа жаль, більшість людей купує седативні препарати без попередньої консультації лікаря, тому заспокійливі засоби без рецепта дуже популярні. До складу більшості заспокійливих входять екстракти лікарських рослин або не сильнодіючі речовини, які не викликають сонливості і звикання, тому заспокійливі засоби без рецепта відрізняються широким асортиментом. Сильнодіючі заспокійливі засоби без рецепта часто випускаються у вигляді крапель, що дозволяє дотримуватися суворого дозування препарату.

Заспокійливий засіб без рецепта часто має повністю рослинне походження (Валеріана, Пустирник, Півонія, Пассифлора), або ж є комбінованим препаратом (Корвалол, Валокордин, Дорміплант, Ново-Пасит). Без рецепта можна придбати й деякі денні транквілізатори, броміди (Адоніс Бром, Натрію бромід), а також всі гомеопатичні препарати (Тенотен, Нотта, Леовіт).

Дієві заспокійливі засоби, відгуки споживачів

У сучасних умовах дуже складно уникнути стресу, тому дуже важливо, щоб під рукою завжди був дієвий заспокійливий засіб. Відгуки споживачів різні — одні віддають перевагу легким седативний засобам, а інші вважають за краще сильнодіючих заспокійливий засіб. Відгуки переважно позитивні про рослинні та гомеопатичні препарати. Завдяки своєму натуральному складу, вони є повністю безпечними, не викликають побічних ефектів, в тому числі сонливість, а головне — звикання. Однак, щоб помітити ефект від прийому таких ліків буде потрібно, як мінімум, два-три тижні, що багато споживачів розцінюють, як мінус.

Непогано себе зарекомендували й комбіновані заспокійливі засоби. Відгуки хвалять всім відомі Корвалол, Валокордин, які забезпечують швидкий ефект завдяки наявності в складі фенобарбіталу. Однак, ці препарати здатні викликати сонливість і, як стверджують деякі дослідники, навіть звикання, так що пити їх варто вкрай обережно!

Заспокійливі засоби, відгуки про які неоднозначні, повинні купуватися тільки після консультації лікаря, незважаючи на те, що багато з цих засобів відпускаються без рецепта!

Скрыть со списка: 
Да