Седативний засіб - це ...

03.01.18

Заспокійливі, або седативні засоби — це група препаратів, яка використовується переважно для лікування нервової системи. Седативний засіб називають ще психолептиком. Ці препарати можуть бути рослинного, та синтетичного походження, також єфективні гомеопатичні препарати.

Седативний засіб — це засіб, який здатний заспокоювати, знімати напругу і занепокоєння.

У цій статті розповімо, що є показанням до прийому седативних таблеток, який седативний засіб відпускається без рецепта лікаря, який можна давати дітям, а також, як вибрати заспокійливий засіб.

Седативні засоби, показання до застосування

Коли необхідні заспокійливі седативні засоби? Показання до застосування цих препаратів різноманітні. Їх призначають при нервових розладах і  для ряду інших захворювань. Наприклад при дерматологічних захворюваннях (екзема). При деяких процедурах в стоматології разом з місцевою анестезією також застосовують седативні засоби. Показання до призначення седативних препаратів наступні:

Підвищена роздратованність

 • підвищена дратівливість;
 • агресивність і злість;
 • занепокоєння, тривога;
 • неможливість розслабитися, відчуття напруги;
 • головні болі;
 • неможливість контролювати емоції;
 • погіршення пам'яті, неможливість сконцентруватися, неуважність;
 • порушення тривалості і якості сну, безсоння.

Седативні препарати без рецепта лікаря

У більшості випадків відпускаються седативні препарати без рецепта лікаря. Це пов'язано з тим, що до складу таблеток входять або рослинні екстракти, або не сильнодіючі речовини, завдяки чому ризик розвитку побічних ефектів, або звикання досить низький. Сильні седативні засоби відпускаються тільки по рецепту лікаря і назначаються в тяжких випадках.

Седативні препарати без рецепта лікаря представлені кількома групами, а саме:

 • гомеопатичні седативні засоби;
 • препарати рослинного походження;
 • комбіновані седативні засоби;
 • броміди (препарати брому).

Седативний ефект також мають транквілізатори і деякі ноотропи.

Седативні засоби. Препарати для дітей

Дитячий вік є протипоказанням до застосування більшості заспокійливих засобів. Однак, існують і спеціальні седативні препарати для дітей. Підвищена дратівливість, нервозність, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, синдром підвищеної нервово-рефлекторної збудливості — це далеко не весь список, коли показані седативні засоби для дітей.

Добре зарекомедував себе тенотен дитячий, цей препарат дозволений до застосування з 3 років.

Перш ніж, купувати седативні засоби для дітей, слід обов'язково проконсультуватися з лікарем і ретельно ознайомитися з інструкцією.

Як вибрати седативні заспокійливі таблетки

Седативні заспокійливі препарати відрізняються широким асортиментом. Вони різні за ціною, за складом, за формою випуску (таблетки, капсули, сироп, настій). Для дітей краще вибирати сироп, для дорослих — седативні таблетки.

Вибираючи седативні заспокійливі таблетки в першу чергу потрібно звертати увагу на склад. Препарати натурального походження більш безпечні і рідше викликають побічні ефекти. Також вибір буде залежати від того, наскільки швидкий ефект Вам потрібен.

Седативні таблетки рослинного походження дають ефект при тривалому застосуванні, а такі препарати, як, наприклад, броміди заспокоять швидко, але в той же час можуть викликати сонливість і млявість.

Незважаючи на те, що більшість заспокійливих препаратів відпускається без рецепта, перш, ніж робити вибір, проконсультуйтеся з лікарем!

Скрыть со списка: 
Нет