Нервозність дітей, лікування

27.12.17

З кожним роком така проблема, як нервозність у дітей, стає все більш актуальною. Часто батьки помічають її у своєї дитини ще в ранньому віці, однак, сподіваються, що вона це переросте, і не поспішають звертатися до лікаря. Коли дитина підростає, її нервозність пов'язують з поганими оцінками в школі, з можливими сварками з друзями, або просто спихають все на особливості характеру в той час, коли потрібне негайне лікування.Нервозность у детей

Нервозність у дітей може бути результатом дії багатьох чинників — напружена обстановка в сім'ї, недостатня увага і відсутність розуміння батьків, конфліктні ситуації з однолітками, неуспішність в школі, наявність комплексів і інші. Щоб лікування було ефективним, слід спочатку з'ясувати, що саме спровокувало нервозність дітей. Лікування передбачає не тільки усунення причини, але і ряд інших заходів.

Нервовій дитині слід приділяти більше уваги, необхідно стежити за його розпорядком дня, замість телевізора і комп'ютера намагатися заохочувати дитину до ігор на свіжому повітрі, малювання, помірним фізичним вправам, або певних видів спорту. Хвойні ванни, аромотерапія також благодійно впливають на нервозність дітей. Лікування передбачає і застосування медикаментозних препаратів, нерідко не обійтися і без допомоги дитячого психолога, або психотерапевта.

У даній статті розповімо про особливості нервової системи дитини, а також чому виникає нервозність дітей, лікування якими лікарськими препаратами найбільш ефективно і які таблетки краще вибрати від дратівливості дитини.

Чим відрізняється нервова система дітей і дорослих

Щоб краще зрозуміти причини нервозності дітей, слід спершу розібратися, чим відрізняється нервова система дітей і дорослих. Нервова система є однією з найбільш складних систем в організмі, тому не дивно, що її розвиток починається вже з першого тижня внутрішньоутробного періоду.

Зрелость детского мозгаНервова система у дітей і у дорослих має безліч розбіжностей. Отже, в першу чергу відрізняються розміри головного мозку — у дітей він великий і займає приблизно 1/8 всієї маси тіла, в той час, коли у дорослих всього лише 1 \ 40. Крім цього, у дітей борозни і звивини виражені менше, ніж у дорослих. Їх максимальний розвиток відбувається в перші п'ять років життя дитини. Дитячий мозок краще насичений кров'ю, тому потребує більшої кількості кисню. На момент народження у дитини найбільш розвинена потилична частка мозку, а найменше — лобова, що також відрізняє дитячу нервову систему.

Дитячий мозок характеризується більш тонкими мозковими оболонками і підвищеною проникністю гематоенцефалічного бар'єру, внаслідок чого дитина більш схильна до різних нейроінфекцій. Центральна нервова система у дітей стрімко розвивається, пік її розвитку приходиться на перші 3 місяці життя малюка.

Спинний мозок на момент народження дитини більш розвинений, ніж головний. Від спинного мозку дорослих він відрізняється більшою довжиною, але до шести років співвідношення довжини хребетного каналу і спинного мозку стає таким же, як і у дорослих. Ще одна особливість, якою відрізняється нервова система дітей — недостатня мієлінізація нервових волокон, в зв'язку з чим передача імпульсів уповільнена. Процес мієлінізації закінчується до 5-9 років.

Нервові діти, чому так виходить?

Нервові діти — наслідок різних факторів. На перше місце виходять відносини в родині, адже підсвідомо дитина приймає від батьків їх модель поведінки. Постійні сварки, приниження, недостатня\надмірна увага з боку батьків, їх ворожість, надмірний контроль, або його відсутність, постійні заборони і покарання — грунт, на якій в більшості випадків зростають нервові діти.

Крім цього значення мають і індивідуальні особливості дитини — невпевненість в собі, закомплексованість, підвищена збудливість, емоційна лабільність, наявність фобій. Стати причиною нервозності дитини можуть і жорстокі комп'ютерні ігри, або фільми, глузування, або конфлікти з боку однолітків.

Ускладнений перебіг вагітності, родові травми, внутрішньоутробні інфекції, неконтрольований прийом ліків під час вагітності також можуть стати передумовою до розвитку нервозності у дітей. Але це більше стосується дітей раннього віку.

Що ж робити, якщо у вас нервові діти, і які таблетки від дратівливості застосовують для лікування ми розповімо далі.

Види ліків від нервозності

Практично всі ліки від нервозності швидко і ефективно знімають симптоматику, однак перед тим, як давати таблетки дитині, потрібно обов'язково проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, так як багато хто з таблеток викликають звикання.

На сьогоднішній день існують різні ліки від нервозності — седативні препарати, ноотропи, транквілізатори, антидепресанти. Останнім часом все частіше лікарями призначаються фітопрепарати, гомеопатичні ліки, так як вони мають гарний ефект, не викликаючи при цьому побічних дій.

Гомеопатичні препарати від дратівливості і нервозності

Гомеопатичні препарати від дратівливості і нервозності користуються особливою популярністю серед лікарів і батьків. Незважаючи на те, що ефект від ліків не миттєвий, а спостерігається лише при курсовому лікуванні, ці препарати від нервозності володіють багатьма плюсами. Вони достатньо безпечні, не викликають побічних ефектів і звикання, найчастіше дозволені до застосування вже з періоду новонародженості. Крім цього, гомеопатичні препарати від дратівливості і нервозності відрізняються від традиційних ліків і порівняно невисокою ціною. Як же вибрати препарати від нервозності і дратівливості своїй дитині для лікування його нервової системи?

Які таблетки від нервозності і дратівливості вибрати

Вибрати таблетки від нервозності і дратівливості допоможе лікар, а також відгуки пацієнтів. Одні віддають перевагу традиційним лікам, інші — гомеопатичним препаратам, чи народній медицині. Вибираючи таблетки від дратівливості і нервозності, особливу увагу слід звертати на склад ліків і можливі побічні дії. Для дитини краще, якщо таблетки не будуть містити сильнодіючих речовин, також бажано, щоб препарат не викликав сонливості.
Добре зарекомендували себе серед пацієнтів і такі таблетки від нервозності і дратівливості, як Тенотен дитячий. Це гомеопатичні ліки, які застосовуються для лікування дітей, старше 3 років. Він допомагає впоратися дитині зі стресовими ситуаціями, зменшує тривогу, заспокоює дитину, покращує його пам'ять і концентрацію уваги. Таблетки від дратівливості і нервозності Тенотен дитячий практично не викликає побічних дій і звикання.

Скрыть со списка: 
Нет