Заспокійливий засіб для дітей

14.01.18

Всі діти непосидючі, цікаві, більш емоційні, ніж дорослі. Однак, часто ці якості виходять за межі норми та тоді єдиний вихід — заспокійливе для дітей. Дратівливість, нервозність, гіперактивність, синдром нестачі уваги, підвищена нервова збудливість — впоратися з усім цим самостійно практично неможливо, тому в таких випадках доцільним буде заспокійливе для дітей. Нерідко заспокійливий засіб для дітей застосовується і під час прорізування зубів, при кольках, при неспокійному сні.

У цій статті розповімо, які існують заспокійливі засоби, які можна пити дітям від 3 років, а також, який заспокійливий засіб для дітей найкращий і нешкідливий.

Які заспокійливі можна пити дітям

Думка, що діти — це маленькі копії дорослих, вкрай невірна. Дитячий організм істотно відрізняється від дорослого, тому до підбору медикаментозних препаратів для дітей слід підходити дуже серйозно. Питання, які заспокійливі можна пити дітям, хвилює багатьох батьків. Адже для більшості седативних препаратів дитячий вік є обмеженням, крім цього існує можливість розвитку побічних ефектів, або навіть звикання.

Вибирати заспокійливе дітям краще не самостійно, а після консультації лікаря, або хоча б після ознайомлення з відгуками споживачів.

Які заспокійливі можна дітямОтже, які заспокійливі можна дітям? Препарати, які можна пити дітям, мають переважно рослинне походження. Можна спочатку спробувати давати дитині фіточаї. Якщо вони не дають бажаного ефекту, доцільними будуть препарати валеріани, пустирника. Хороший ефект дають і такі заспокійливі дітям, як Персен, Ново-пасит, Корвалол, Валокордин, Цитраль, Гліцин.

Добре зарекомендували себе і гомеопатичні препарати (Тенотен дитячий, Нотта, Дормікінд, Кіндінорм). Хоча науково їх ефективність поки не доведена, відгуки батьків запевняють в зворотному. Гомеопатичні препарати мають безліч переваг — вони повністю нешкідливі, не викликають побічних дій і звикання, можуть застосовуватися в будь-якому віці.

Однак слід враховувати, що часто дратівливість і нервозність дитини може бути наслідком серйозних захворювань, травм. Тому порадити, які заспокійливі можна дітям, може тільки лікар після повного огляду та обстеження дитини.

Заспокійливі засоби для дітей від 3 років

Найчастіше заспокійливі засоби для дітей можна приймати тільки з 5-7 років. Але до цього віку також нерідко не обійтися без заспокійливого — прорізування зубів, кольки, підвищена нервова збудливість. На сучасному фармацевтичному ринку заспокійливі засоби для дітей 3 років не відрізняються широким асортиментом, але все ж вони є!

Нешкідливі заспокійливі засоби для дітей 3 років представлені такими препаратами:

Заспокійливе для дітей від 3 років

  • Персен в таблетках — заспокійливе для дітей від 3 років, яке містить в своєму складі екстракти валеріани, меліси та перцевої м'яти;
  • Тенотен дитячий, Нервохеель — гомеопатичні препарати, які дозволені дітям з 3 років;
  • Гліцисед у краплях — гарне заспокійливе для дітей від 3 років, склад якого представлений амінокислотою гліцин;
  • Алора — препарат на основі пасифлори;
  • Пантогам — ноотропний препарат, який не тільки здійснює заспокійливий ефект, але і покращує метаболічні процеси в мозку.

Хороший ефект дають і такі заспокійливі засоби для дітей, як Валеріана, Пустирник, Півонія, Мелісса, Ромашка. Відвари цих рослин можна додавати у ванни при купанні, в кашу, пити у вигляді чаїв. Благотворну дію на нервову систему дитини надає й ароматерапія.

Найкращий нешкідливий заспокійливий засіб для дітей

Кожен організм індивідуальний, тому сказати точно, який найкращий заспокійливий засіб для дітей не можна. Перш, ніж вибирати заспокійливе для дитині, слід обов'язково порадитися з лікарем, а також ознайомитися з інструкцією, відгуками який засіб краще.

Найкращий заспокійливий засіб для дітей повинен бути не тільки ефективним, але і повністю нешкідливим, тобто не викликати звикання і побічних дій.

Добре в цьому плані зарекомендували себе гомеопатичні препарати, серед яких — Тенотен дитячий. Це нешкідливе заспокійливе для дітей, яке можна пити вже з 3 років, що є величезною перевагою. Препарат заспокоює, знімає тривогу, найкраще те, що препарат не викликає при цьому сонливості, або млявості.

Широко застосовується і таке нешкідливе заспокійливе для дітей, як Пантогам, Гліцисед.

Скрыть со списка: 
Да