Нервовий розлад, як бути

18.01.18

Нервовий розлад ще називають нервовим зривом. Він визначає гостру, тимчасову фазу конкретного розладу з вираженою симптоматикою депресії, або неврозу. Зазвичай виникненню нервового розладу передують зовнішні подразники. Проблеми в сім'ї, на роботі, або в школі, фінансові проблеми, захворювання, постійні стреси — все це може спровокувати нервові розлади. Досить часто людина в силах самостыйно з ними впоратися, але в деяких випадках не обійтися без допомоги лікаря.

У даній статті детальніше розповімо, що таке нервовий розлад, якими основними симптомами та ознаками він проявляється, як лікувати його за допомогою таблеток і народних засобів, а також які лікарські препарати для заспокоєння нервової системи можна придбати без рецепта.

Симптоми нервового розладу

Як же розпізнати нервовий розлад? Симптоми можуть бути більш, або менш виражені — все залежить від кожної конкретної людини, а також від виду розладу. Нервові розлади можуть проявлятися неврозами і вегетативною дисфункцією.

Неврози, в свою чергу, можуть бути представлені неврастенією, істерією, нав'язливими станами (обсесивно-компульсивні розлади).

У разі нав'язливого стану, людину переслідують тяжкі думки, спогади, страхи, які він не в змозі самостійно контролювати. Симптоми нервового розладу такого характеру також включають постійну тривогу, занепокоєння, нерідко повторюються безглузді рухи і ритуали. Існує безліч таблеток, які борються з цією симптоматикою.

Істерія притаманна виключно жінкам. Симптоми нервового розладу по типу істерії включатимуть плач, сміх, конвульсії, які хворий робить усвідомлено з метою привернення до себе уваги. Істеричний припадок триватиме тим довше, чим більше будуть звертати увагу на хворого. Демонстративність — основна ознака істерії.

Для неврастенії характерними будуть такі симптоми, як дратівливість, підвищена стомлюваність, зниження пам'яті і концентрації уваги, неможливість довго займатися розумовою діяльністю.

Вегетативна дисфункція практично завжди супроводжує нервові розлади. Хворий скаржиться на головний біль, перебої в роботі серця, підвищену стомлюваність. Симптоми можуть бути схожі з симптомами мігрені, інфаркту міокарда, остеохондрозу та інших патологій.

Основні ознаки нервового розладу

Як же запідозрити нервові розлади? Ознаки можуть бути пов'язані як з порушенням роботи нервової системи, так і з вегетативними порушеннями.

Загальні ознаки нервового розладу включають:

 • безсоння;
 • дратівливість, перепади настрою;
 • тривожність, безпричинний страх, нав'язливі думки;
 • підвищена стомлюваність, сонливість;
 • погіршення пам'яті, зниження концентрації уваги.

Соматичні ознаки нервового розладу можуть включати наступне:

 • безпричинні головні болі, запаморочення;
 • задишка;
 • тахи-, або брадикардія, серцебиття, почуття здавлювання в грудях;
 • комок у горлі;
 • зниження апетиту, диспепсичні розлади;
 • перепади артеріального тиску;
 • підвищена пітливість;
 • тремор кінцівок, підборіддя;
 • безпричинна втрата, або збільшення ваги.

Неконтрольовані напади паніки, апатія, втрата інтересу до життя, суїцидальні думки також можуть супроводжувати нервовий розлад. Ознаки залежать від особливостей темпераменту людини, його нервової системи, сили потрясіння, яке призвело до нервового розладу.

Як і чим лікувати нервові розлади?

Перш, ніж шукати відповіді на запитання, як лікувати нервовий розлад, необхідно розібратися в його причині. Адже він не завжди викликаний психологічними факторами, стресами, або психічними травмами. Часто до розвитку нервових зривів призводять психічні, соматичні, або інфекційні захворювання, травми голови.

Як лікувати нервові розлади і які ліки приймати може порадити тільки досвідчений психоневролог, психотерапевт, або невропатолог після того, як було проведено комплексне обстеження пацієнта.

Існують різні способи, як лікувати нервовий розлад. Найбільш часто поєднують медикаментозні препарати і курси психотерапії. Часто замість таблеток, вдаються і до лікування народними засобами.

Нервовий розлад, лікування народними засобами

Народна медицина має рецепти практично від будь-якого захворювання, не виняток і нервові розлади. Лікування народними засобами часто застосовується і, виходячи з відгуків пацієнтів, є не менш ефективним ніж препарати.

Однак, при такій недузі, як нервовий розлад, лікування народними засобами доцільно виключно на ранніх стадіях і тільки як доповнення до основної терапії.

Отже, як же народна медицина пропонує лікувати нервовий розлад? Лікування передбачає в основному використання лікарських рослин — вони можуть застосовуватися у вигляді настоїв, відварів, чаїв, як ароматерапія і для приготування трав'яних ванн. Головне завдання народних ліків — усунути симптоми: заспокоїти нервову систему, зняти тривожність, позбавити від страху, напруги, усунути дратівливість.

З цією метою часто застосовуються настої материнки, валеріани, меліси, м'яти, чебрецю, шишок хмелю.. Вони не тільки заспокоюють, але і покращують сон, усувають головний біль, знижують збудливість. Позбутися від ознак страху і тривоги допоможе пустирник, глід, женьшень, півонія.

Різні препарати і ліки для заспокоєння нервової системи

В процесі лікування нервових розладів застосовуються різні ліки і препарати для заспокоєння нервової системи. В основному, використовуються седативні ліки для нервової системи, ноотропи і психостимулятори. У важких випадках доцільними будуть такі препарати для заспокоєння нервової системи, як транквілізатори, антидепресанти, нейролептики — таблетки продаються переважно за рецептом і приймаються під контролем лікаря.

Якщо нервовий розлад був викликаний стресом, то не обійтися без вітамінно-мінеральних препаратів. Широко застосовуються останнім часом і гомеопатичні ліки, що заспокоюють нервову систему і позбавляють від ознак розладів. Вони мають безліч переваг, в порівняння з іншими препаратами — продаються без рецепта, не викликають побічних ефектів і звикання, ефективно справляються з симптомами і підходять для будь-яких вікових категорій. Найпопулярніші гомеопатичні ліки для заспокоєння нервової системи — Тенотен, Валеріанахель, Гомеострес, Невронорм, Седат.

Але слід пам'ятати, що ліки, що заспокоюють нервову систему, найчастіше тільки позбавляють від ознак нервового розладу, а не борються з його причиною.

Таблетки для заспокоєння нервової системи без рецепта

Таблетки для заспокоєння нервової системи без рецепта — відмінний спосіб швидко допомогти пацієнтові при розвитку перших ознак нервового розладу. Таблетки без рецепта може і не володіють такою ефективністю, як рецептурні препарати, але в той же час, вони більш безпечні і непогано справляються з такими симптомами, як тривожність, дратівливість, паніка, серцебиття, безсоння.

В основному, таблетки для заспокоєння нервової системи без рецепта містять в своєму складі переважно компоненти лікарських рослин. До таких таблеток належать Персен Форте, Ново-Пасит, Гліцин і інші.

Без рецепта можна придбати і деякі антидепресанти — препарати Прозак, Мапротилін, Зибан, Паксил. Гомеопатичні таблетки, в тому числі і Тенотен, також часто відпускаються без рецепта.

Однак, в будь-якому випадку перед застосуванням будь-яких ліків, того, чи іншого препарату, слід проконсультуватися з лікарем.

Скрыть со списка: 
Да